אודותי

תמונת טיפול לאודותיהי, שמי אליהו בוגר ואני מדריך אנשים איך להתחבר לגוף מחדש. אני מאמין שלגוף שלנו יש כוחות ריפוי מעוררי פליאה, ושאם ניתן לו את האפשרות הוא יכול בהדרגה לחזור לבריאות.

רפואה שונה

התפיסה המקובלת במערב היא שאדם מגיע לרופא או למטפל, ומבקש ממנו תרופה או טיפול לבעיה שלו. לפי התפיסה הזו, אדם מפקיד את הבריאות שלו ואת האחריות לריפוי בידיו של המטפל. הדבר דומה לאדם שמפקיד את מכוניתו במוסך ומצפה שתוחזר אליו מתוקנת.

אני מאמין ברפואה שונה. אני מאמין שהבעיות שלנו נובעות ממקום הרבה יותר עמוק: מהנטיות שלנו, מהדרך שלנו להתמודד עם העולם, ובמקרים רבים הן גם משרתות אותנו.

כמטפל אני יכול לעזור להאיר את המקומות הללו, שבהם סטינו מהמסלול הישר, ולהדריך את המטופל איך לחזור לבריאות.

במקביל, האחריות המלאה לשיקום הבריאות נמצאת בידיו של המטופל. יש לי מגוון רחב של כלים לעזור למטופל בטווח הקצר ובטווח הבינוני, אבל על מנת להתגבר על הבעיות לטווח הארוך, עליו לבחור בבריאות באופן מודע.

בריא או לא בריא?

תפיסה נוספת המקובלת במערב, היא תפיסה לפיה יש אוכל בריא ואוכל לא בריא. הדבר נובע לדעתי מהנטייה לרצות לסווג את העולם לטוב ורע אבסולוטים, והרצון להיות תמיד בצד של, "הטובים", ולאכול רק מה שבריא בוודאות..

גם כאן אני מאמין בגישה שונה. לתפיסתי אין דברים שהם בריאים וטובים באופן מוחלט. גם האוכל הכי בריא יהפוך לרעל אם נצרוך אותו בכמות מופרזת. ולכל אדם יש את הכמות שמתאימה לו, ואת המזונות שמתאימים לו.

אחת המטרות של האתר הזה היא להסביר ולהאיר איך לדעת אם מזון ואורח חיים מסויים מתאימים לנו או לחלופין – פוגעים בנו. לאחרונה התפרסם מחקר שתומך בגישה שלכל אדם מתאים מזון שונה – הנה קישור אליו.

על ההכשרה שלי

למדתי איורוודה באופן מסורתי של קבלה ממורה לתלמיד אצל הרופא ההודי סוורופ וורמה במשך 3 שנים בקליניקה שלו בהרצליה. מהלך הלימודים התוודעתי אל רזי הרפואה ההודית. וקיבלתי בסיס יציב בתורת הרפואה ההודית והטיפול.

 לאחר מכן קיבלתי במשך 3 שנים supervision (הדרכה על טיפולים) אצל עמי ריין, בעל מרכז טיפולים והדרכת מטפלים בעין עירון.

במקביל לכך, למדתי במשך 4 שנים הומאופתיה קלאסית בביה"ס של אפרת פרלמוטר בירושלים, פרלמוטר היא מראשונות ההומאופתים בארץ. מהלך הלימודים השתתפתי בסטאז' בו נחשפתי לעשרות מצבים בריאותיים שונים, בחלקם טיפלתי באופן ישיר.

אני מטפל מזה 8 שנים.

מאיפה אני מגיע?

אני דור רביעי לשוחרי בריאות.

אחרי מלחמת העולם השנייה החל השימוש הרחב בחומרי הדברה כימיים (יש המקשרים זאת למצבור הכימי שנשאר עוד מהמלחמה הראשונה) וסבתו של אבי הייתה מהראשונות שהתריעו על כך.

סבתי היא מהראשונים שתרגלו יוגה בשיטת איינגאר עוד בשנות ה-70

אימי, דינה בוגר הביאה את שיטת איינגאר לארץ, ואבי פיליפ לומברד, מלמד יוגה ומחלוצי האיורוודה.

למה האתר נקרא "דעת חיים"?

הסיבה הראשונה היא שהרפואה ההודית נקראת בסנסקריט (שפת הודו העתיקה) איור-וודה. איור משמעו חיים, ו-וודה (Veda) משמעו ידע, תורה, ידיעה ודעת.

אם כן, הפירוש של איור-וודה הוא דעת חיים

הצירוף דעת חיים מגלם עבורי את המשמעות של בריאות ורפואה. על מנת לקדם את הבריאות שלנו, עלינו לדעת ולהכיר את עצמנו ואת גופנו: לדעת מהן הנטיות שלנו, איפה אנחנו סוטים מדרך הישר, מהן החולשות שלנו, . ואיך אנחנו יכולים לחזור לדרך המלך, ל-מה שהרמב"ם מכנה דרך האמצע, שמובילה לאושר פנימי עמוק.

הסיבה הנוספת היא החיבור שלי ליהדות ולתורה, בה מדובר בספר בראשית כי בגן העדן צמחו שני עצים: עץ הדעת ועץ החיים.

על הלחם

אחד מעיסוקיי האישיים הוא לחקור איך אפשר  להכין מזון טעים, משביע ומבריא, תוך הפעלת המאמץ הקטן ביותר.

מצעירותי נחשפתי לתזונת המקרוביוטיקה. בהמשך למדתי את אומנות הבישול ההודי, והשימוש בתבלינים. במקביל לכך ירשתי מסבתי הצרפתייה את ידע הבישול הצרפתי: החל מהכנת קינוחים דרך הערכת חומרי גלם ואפיית לחם., בצק עלים, ופחזניות . כן, כן, גם לפחזניות שעשויות מחומרי גלם טובים יש ערך בריאותי – הם יכולות במצבים מסויימים לעזור לילדים לעלות במשקל.

את כל הידע הזה אני רותם לתהליך הטיפולי, שכן אני מאמין שאוכל חייב להיות טעים, משמח ומספק עבור המטופל.

רפואה יהודית

יש לי חיבור גדול ליהדות. ובפרט לרמב"ם ולתורת ארץ ישראל.

הרמב"ם עסק ברפואה ששאבה רבות מהרפואה ההודית, וכמוהה הוא דגל בדרך האמצע כמפתח לבריאות גופנית ונפשית.

הרמב"ם עסק ברפואה ששאבה רבות מהרפואה ההודית, וכמוהה הוא דגל בדרך האמצע כמפתח לבריאות גופנית ונפשית.

למה בחרתי בטיפול כדרך חיים?

חשוב לי לשפר ולו במעט את העולם שלנו. אנחנו חיים בתקופה משמעותית. מצד אחד בני אדם תלויים פחות ופחות בעבודה פיזית ובחומר לתחושת ביטחון ולקיום, ומצד שני הפגיעה בעולם נעשית יותר ויותר קשה. אני מאמין ששיפור חייו של האדם הפרטי, ישפר את מצבו של העולם הכללי, ולכן אני עוסק בהדרכה לבריאות טובה יותר.

נולדתי וגדלתי בירושלים ואני בשנות השלושים לחיי.

זה אני בכמה פסקאות. מי אתם? ועם אילו בעיות אני יכול לעזור לכם?

לחצו ליצירת קשר: 054-9097685

%d בלוגרים אהבו את זה: