איך מטפלים?

בראש ובראשונה הטיפול מתחיל מהרצון שלכם להשתנות: לשנות בעיה שיש לכם.

היעוץ וההדרכה שאני נותן יעזרו לכם לדעת טוב יותר מה חשוב לשנות, ומה חשוב לא לשנות, ולהבין איך הגוף שלכם בנוי ומתפקד. אני נותן לכם כלים שיעזרו לכם לעלות בכוחות עצמכם על שביל הזהב.

 

מה זה מחלה?

מחלה ואי סדר הם לא "תקלה" שצריך לקחת לתיקון. אלא הם סימן של הגוף שמשהו בהתנהלות שלנו לא מתאים לנו. לגוף שלנו יש יכולות לאזן את עצמו בהמון דרכים: הוא שומר בכל רגע ורגע על חום גוף קבוע, על לחץ בכלי הדם, ועל כמות המלחים והנוזלים ברחבי הרקמות השונות. מחלה לרוב נוצרת כשיש מעמסה וסטרס על הגוף באופן כזה שהוא לא מצליח לאזן אותם.

 

אז מה התפקיד שלי?

התפקיד שלי הוא לנסות ולעזור לכם למצוא מהם הדברים הספציפיים שלא מתאימים לגוף שלכם, ויוצרים סטרס שהוא לא מצליח להתמודד איתו. לרוב מדובר בדברים נקודתיים אם כי הרבה פעמים אלה הן הנקודות החלשות שלנו.

 

איך בנוי הטיפול?

הטיפול שאני נותן מורכב משיתוף פעולה משולב של ההומאופתיה הקלאסית והרפואה ההודית.

הרפואה ההודית מאפשרת למצוא מהו הגורם הבעייתי שאותו צריך לשנות בתזונה ובאורח החיים, ובמקביל אילו דברים יכולים לחזק ולאושש את הגוף. ההומאופתיה היא טיפול בתמציות מדוללות של צמחים, מינרלים ועוד. היא עוזרת להתחיל את תהליך הריפוי, מאיצה אותו ומשלימה אותו.

 

מהלך הטיפול:

האבחון הראשון אורך כשעה .

האבחון מורכב משני חלקים:

בחלק הראשון אנחנו נחקור לעומק את הבעיות שבגללן הגעתם, ובמקביל נבדוק אילו דברים נוספים מפריעים לכם בחיים, והאם היו בעיות בעבר.

כמו כן, נבחן את עיקרי התזונה ואורח החיים שלכם: מה אתם בדרך כלל אוכלים, , מה מצב העיכול והתאבון שלכם, מה מצב השינה ועוד.

שנית, ננסה לעלות על חוט השני שעובר דרך כל הבעיות והאי-סדרים, וננסה להבין מה בתזונה ובאורח החיים מהווה את שורש הבעיה ואיך ניתן לעקור את השורש הזה.

הפגישות הבאות נמשכות 60 דקות, ובהן ונלמד כלים רבים איך להתאזן ולהבריא., הן בתזונה, והן באורח החיים.

 

מיצוי הומאופתי:

החלק ההומאופתי בטיפול מורכב מתמציות מדוללות של צמחים, מינרלים ועוד. התמציות נקראות "רמדי", והן מותאמות באופן אישי למטופל. אחרי האבחון אני חוקר לעומק מהי התמצית המתאימה ביותר למטופל, ולאחר מכן אני מזמין את התמצית מהמעבדה ההומאופתית של הסופרפארם, שיוצרת קשר עם המטופל ושולחת את התמצית לסופרפארם הקרוב אליו.

מטרת הרמדי (התמצית) היא לעורר את כוח הריפוי הפנימי של הגוף, ולגרום לו לחזור למצב של בריאות. הרמדי מאפשרת להתחיל, להאיץ ולהשלים את תהליך הריפוי.

גם כאן, הצלחת הטיפול תלויה אך ורק בכם, התמצית יכולה מאד לעזור ולשפר את המצב, אבל ריפוי שלם בטווח הארוך תלוי בבחירות שתעשו , וברצון שלכם לשנות.

 

כמה זמן יקח לי להבריא?

כשאנחנו נמצאים במצב של משבר, מחלה קצרה, או מחלה ממושכת, אנחנו רוצים לדעת – תוך כמה זמן נצא ממנו?

לי, האדם הקטן, אין את התשובה לשאלה הזו. רק ל-ה' הפתרונים, ונפלאות הן דרכיו.

מה שכן, מנסיוני לאורך השנים, ומבדיקה סטטיסטית שערכתי לגבי הטיפולים שלי, מי שמגיע ל4-5 פגישות חווה בדרך כלל שיפור משמעותי במצבו. אני כמובן לא יכול להבטיח את זה,  הדבר לוי במשתנים רבים, ביניהם הזמן שהמחלה ליוותה אותנו, ומידת הנכונות שלנו לשנות את המצב.  במקרה של ילדים, לפעמים ישנו שיפור מהיר יותר, שכן בדרך כלל הם חיוניים יותר.

כשמגיעים לטיפול חשוב להגיע עם נכונות לתהליך של שינוי והתפתחות, ולתת זמן לטפל בבעיה. אני מאמין בנס הריפוי, ורואה אותו שוב ושוב, אך אני גם מאמין  בעבודה הדרגתית ומעמיקה.

הרבה פעמים אני מוצא שהמטופל באופן טבעי נמשך לדברים שמתאימים לו ונמנע מדברים שלא מתאימים לו, וכל תפקידי הוא להצביע ולעודד ללכת בכיוון הנכון. במצבים כאלה מתקצר זמן החזרה לשביל הזהב, לדרך האמצע והאיזון.

מטופלים רבים ממשיכים להפגש איתי גם אחרי שהגיעו לאיזון, למשל בזמן מחלה אקוטית, כאשר נולד תינוק חדש, או סתם בשביל לדעת וללמוד עוד על האיכויות של מזונות שונים, לקבל מתכונים טובים, או איך לשפר ולשדרג את הבריאות שלהם בדרכים נוספות.

 

"אבל אני חי לא בריא!" – תבואו לטיפול בלי נקיפות מצפון

מטופלים רבים שמגיעים אליי לראשונה מרגישים שהם מנהלים חיים לא בריאים: אוכלים אוכל מטוגן, ישנים מעט או לא שותים את כמות המים המומלצת.

הרפואה ההודית חפה מדעות קדומות ודוגמטיות של בריאות. לפעמים דווקא מה שנחשב כ"לא בריא" מתאים ביותר לגופנו האישי. למשל, במשך עשרות שנים נחשב שמרגרינה בריאה יותר מחמאה, ובשנים האחרונות המדע הבין שההפך הוא הנכון.

 

כלל ה-70%

לתפיסתי, ברגע שכ-70% מהתזונה שלנו היא תזונה שמתאימה לנו, אנחנו על דרך המלך. ולא רק זאת, לטעמי מומלץ לאכול במשורה דברים שאינם מתאימים לנו, שכן גיוון תזונתי הוא דבר חשוב ביותר לגוף. בנוסף, כשאנחנו שמים לעצמנו יותר מדי גבולות ("זה לא בריא" ו- "זה אסור"), הגוף באופן טבעי ירצה לשבור אותם. גבולות חשוב מאד לשים, אבל רק איפה שהם הכרחיים.

 

טיפולי "ניקוי": האם צריך לנקות את הגוף או לבנות אותו?

בשנים האחרונות תפסה תאוצה האופנה לפיה אם אנחנו חולים, סימן שאנחנו צריכים לנקות את הגוף שלנו: באמצעות טיפולי ניקוי, צומות למיניהם: מצום מיצים ועד צום מרקים, ודיאטות"לניקוי אביב".

האם זו תמיד הבחירה הנכונה?

ראשית, לפי הרפואה ההודית חשוב לדעת שהגוף שלנו מנקה את עצמו בכל יום ובכל דקה.

שנית, צריך לבחון, האם אנחנו נמצאים בעודף שדורש ניקוי(למשל במצב של עודף משקל), או לחלופין אנחנו במצב של מחסור, ושאם נחזק ונזין את הגוף שלנו יהיו לו הכוחות להתנקות מעצמו!

באבחון נבדוק מהו סוג הטיפול שיתאים לגוף שלנו באופן אישי.

 .

מוזמנים ליצור קשר: 054-9097685

 

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ מקצועי, ולפני כל שינוי בתזונה או באורח החיים יש להוועץ במטפל מומחה.
תמונה: pixabay.com
%d בלוגרים אהבו את זה: